Buducnost filatelije

Komentirajte aktualne filatelističke događaje.

Moderator/ica: veglia966

Buducnost filatelije

PostPostao/la daze » studeni 13th, 2008, 1:52 am

Zelio bi sa svim clanovima foruma podjeliti razmisljanje jednog iskusnog filateliste (necu ga imenovati, privatan razlog)...

..."Moje misljenje je da ce se filatelija podijeliti na klasiku i skupljanje slicica. Nove marke ce dozivljavati sudbinu telefonskih kartica. Kao prvo, klasicna posta je u uzmaku pred elektronickom. Uz to, kompjutorski dizajn se po meni ni u ludilu ne moze mjeriti sa graviranjem."...

Ne znam kako ce ostali razmisljati kada ovo procitaju, ali ja osobno se potpuno slazem...
daze

Re: Buducnost filatelije

PostPostao/la zdfil » studeni 13th, 2008, 6:13 pm

Ima nešto u tome... :roll:
zdfil

PostPostao/la stamphunter » studeni 14th, 2008, 12:23 pm

pa jest, to su sličice - zar vi nešto drugo sakupljate?

no to nije pogled u budućnost već sadašnjost i to više godina.
živimo u doba elektronskih komunikacija. to ne znači da filatelija umire i da će (barem ne tako brzo) umrijeti.
elektronske komunikacije postojale su još u viktorijansko doba.
tko još šalje razglednice i čestitke?
danas klinci u osnovnoj školi ne znaju kako adresirati pismo.
O tempora, o mores!

no filatelija ide dalje. ima velik broj poklonika u cijelome svijetu.

ja je ne bih uspoređivao sa telefonskim karticama. one imale vrlo kratak vijek i stoga ostavile premali utjesaj na društvo
da bi ih sakupljači toliko mnogobrojno prihvatili.
filatelija svoje objeke sakupljanja bilježi preko 300 godina i ostavila je traga na razvoj društva, pa stoga postoji zanimanje na nju kao
na pomoćnu povijesnu granu, u jednom periodu.
stamphunter

PostPostao/la daze » studeni 16th, 2008, 11:01 pm

Gore sam naveo razmisljanje jednog iskusnog filateliste...Sada cu reci svoje razmisljanje...Ne bi se slozio s vama koji mislite da su to slicice, jer to su postanske marke, one necemu sluze pa prema tome ja ih osobno ne dozivljavam kao slicice, slicice su npr. Zivotinjsko carstvo, to je isto kao da kazete kolekcionaru starih automobila, da sakuplja stari lim!

Za filateliste su "slicice" marke i on mu nesto znace, sa sve ostale to su slicice, recimo npr. Black Penny - nekome tko se ne bavi filateijom to niste ne znaci i mozda bi ga bacio, a svaki bi filatelista ga zelio u svojoj zbirci.

Filatelija je i vise od hobija i nece tako lako nestati, mozda ce s vremenom biti jako malo filatelista, ali sam siguran da ce se o njoj sigurno govoriti i za 200-300 godina, mozda nece biti filatelistickih klubova, ali u muzejima ce biti sigurno...no dobro necu otici tako daleko u proslot nego cu to ostaviti sljedecim generacijama nakon nas...u filateliji treba uzivati, a ne si razbijati glavu sto ce biti kada ce biti...to je po meni predivan hobi gdje se jako puno o mnogim stavrima moze nauciti i opustiti, a prvenstveno zabaviti...zbog toga volim osobno filateliju i sve sto ide uz nju=ZANIMLJIVOST!!!
daze

PostPostao/la stamphunter » studeni 17th, 2008, 12:06 am

mozda je najbolje da se zadržimo u sadašnjosti - da ne pobjegnete predaleko 8)
stamphunter

PostPostao/la daze » studeni 17th, 2008, 1:14 am

ja sam samo podjelio svoje razmisljanje s ostalima...sadasnjost...
daze

PostPostao/la daze » studeni 17th, 2008, 1:19 am

Također mi se svida i vase razmisljanje...
daze

Natrag na Filatelističke rasprave

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.