vodeni zig

Sve o katalozima, knjigama, priboru...

Moderator/ica: veglia966

Re: vodeni zig

PostPostao/la dejan » travanj 5th, 2012, 3:37 pm

onda nista ne preostaje nego probati :?:
dejan

PostPostao/la agram » travanj 5th, 2012, 8:38 pm

Probaj i vjezbaj Dejane.
Stvari stoje tako da se marke sa gumom bez imalo straha i predodzbi mogu ispitivati benzinom.

Pri tom treba paziti samo na jednu stvar, a to je da li je boja marke osjetljiva na benzin, sto pise u katalogu. Analogno tome, ako nista ne pise - pucaj.
Osim tog jedinog ogranicenja, koje je zapravo vrlo rijetko i vecinom kod vrlo starih maraka, postoji jos nekoliko stvari na koje treba misliti.
Prva je ta da se radi iskljucivo cistim benzinom (kao sto sam rekao, onaj iz apoteke, za rane!). Ne kupujte cisti benzin bilo gdje i od bilo koga - svi ce reci da je cist samo da se proda.
Druga stvar je ta, da ne bi trebalo pusiti prilikom ispitivanja. Benzin isparava!!! Stoga se preporuca provjetravanje (ali ne pretjerati tako da vam marke pocnu letjeti po stanu), i zbog opasnosti od zapaljenja i sto udisanje para nije (bas 8) ) preporuceno.
Navodno ima i nekih guma koje su osjetljive na benzin, ali to je jos rjede nego problem sa bojom. Naravno, i na tu stvar upozorava katalog. Nista bez literature.
agram

PostPostao/la zdfil » travanj 5th, 2012, 8:40 pm

Ma svaka čast i ovoj metodi, ali ja sam pobornik nekakvog svjetla.
Uglavnom, tko će se igrati s benzinom, neka prvo to iskuša na jeftinijim markama, a kako je to i agram predložio.
zdfil

Prethodna

Natrag na Literatura i pribor

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.