Jedno izdanje za 2013. godinu

Sve o hrvatskim poštanskim markama.

Moderator/ica: veglia966

Jedno izdanje za 2013. godinu

PostPostao/la zdfil » prosinac 20th, 2012, 8:29 pm

Danas sam dobio u ruke program izdanja za 2013. godinu.
Nađe se zanimljivih izdanja, doslovno ponešto za svakoga.
Ali...zar je stvarno bilo potrebno uopće razmišljati o puštanju u promet marke povodom 150. obljetnice uvođenja plinskog sustava u Zagrebu????
Čemu obliježavanje takve beznačajne činjenice na poštanskoj marci?
Zar u cijeloj Hrvatskoj nema nešto značajnije i interesantnije za prikazati na poštanskoj marci koja će izaći 3. listopada 2013.
zdfil

Re: Jedno izdanje za 2013. godinu

PostPostao/la stamphunter » prosinac 21st, 2012, 12:14 am

beznačajna činjenica?
elektrifikacija i plin jesu sitnice?
slično valjda i blokovi "željeznice" - 100 godina tričave željeznice...
stamphunter

PostPostao/la zdfil » prosinac 22nd, 2012, 11:40 am

stamphunter je napisao/la:beznačajna činjenica?
elektrifikacija i plin jesu sitnice?
slično valjda i blokovi "željeznice" - 100 godina tričave željeznice...

100 godina uvođenja željeznice u Hrvatskoj je obljetnica koju treba obilježiti na marci, ali 150 godina uvođenja plina u Zagrebu je beznačajni događaj. Prošle godine je po prvi put došlo do spajanja plinske mreže ostatka Hrvatske s Dalmacijom. Moglo se i to onda obilježiti.
Ove godine je 150 godina osnivanja arheološkom muzeja u Zadru, međutim to je ipak beznačajna činjenica u usporedbi sa zagrebačkim plinom.
Hoće li biti izdana marka kada bude obljetnica uvođenja plina u Osijeku ili Rijeci?
Centralizacija je gadna stvar, ali doći će kraj i tome.
zdfil

PostPostao/la dejan » prosinac 22nd, 2012, 5:09 pm

Ja znam da Hrvatska poste nemoze svakome zadovoljiti ukus.
Uvijek nekome nesto nece pasati. Tako je i meni krivo sto Slatina nije dobila svoji marku. A slicni gradovi su dobili po nekoliko puta.
Ali moramo razumijeti i njih nije lako svima zadovoljiti ukuse.
dejan

PostPostao/la zdfil » prosinac 22nd, 2012, 5:18 pm

to je istina, ali na markama samo treba obilježavati važne strane koje su povezane uz cijelu Hrvatsku, a ne samo za neke gradove. Lokalna filatelistička društva su ta koja na svojim omotnicama i sa prigodnim poštanskim žigovima obilježavaju važnije događaje u svome gradu. Mi smo recimo ove godine obilježili 100 godina prvog zrakoplovnog leta u Zadru, zatim 150 godina arheološkog i narodnog muzeja u Zadru. Godine 2008. je bila 100 oboljetnica prve kino predstave u Zadru, a i u Hrvatskoj, a za one koje ne znaju prva operacija pod narkozom u Hrvatskoj je izvedena u Zadru. Sve su to važni događaji, neki od lokalne, neki od nacionalne važnosti, ali od poštanske marke ni "M". Zato sljedeće godine imamo VAŽNU obljetnivu plinifikacije Zagreba, a očekujemo uskoro i elektrifikaciju Zagreba, pa prvog tramvaja u Zagrebu, pa uvođenja vodovodne opskrbe u Zagrebu, mogli bi također i početak gradnje Novoga Zagreba, a i 10 godina gradnje naskupljih javnih WC-a u Hrvatskoj itd, itd. Predlažem i da se ponovi ona marka sa slovima "CD", ali ovaj put u Hrvatskom arku.
zdfil

Natrag na Hrvatske poštanske marke

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.