Straije marke

Sve o hrvatskim poštanskim markama.

Moderator/ica: veglia966

Re: Straije marke

PostPostao/la loon-attic » ožujak 23rd, 2010, 12:37 am

samo vi dajte stavite na gugl pa mi samo stavite link gdje je objašnjeno zupčanje...
uzmite dan-dva, ako treba!
loon-attic

PostPostao/la zdfil » ožujak 23rd, 2010, 12:37 am

loon-attic je napisao/la:vratimo se na ova zubčanja i društva: hoćete reći da članovi društva ovo znaju?
8)

većina ih to ne zna. Ali ne zato jer ih nema tko naučiti već zato jer su velika većina članova filatelističkih društava u Hrvatskoj sakupljači markica. Oni ljepo sakupljaju markice Republike Hrvatske i to im je jedini dodir sa filatelijom.
zdfil

PostPostao/la zdfil » ožujak 23rd, 2010, 12:40 am

loon-attic je napisao/la:samo vi dajte stavite na gugl pa mi samo stavite link gdje je objašnjeno zupčanje...
uzmite dan-dva, ako treba!

npr:
http://search.yahoo.com/search?p=linijs ... =yfp-t-701

http://filatelija.aukcije.hr/fil_pojmovi.html

http://bs.wikipedia.org/wiki/Po%C5%A1tanska_marka

itd, itd, itd
zdfil

PostPostao/la loon-attic » ožujak 23rd, 2010, 12:42 am

dosta loše, ovo na wikipediji koristi riječ nazubljenje, a ovaj sa filatelija.net je koristio definicije iz starog kataloga Jugomarke, samo je srpski "preveo" na hrvatski
i ni jedan nije na stranicama društva
loon-attic

PostPostao/la zdfil » ožujak 23rd, 2010, 12:46 am

Pa da. Da bi promjenili filatelistička društva na bolje treba se u njih učlaniti i raditi da budu bolja.
Ja nisam rekao da su ta društva savršena, ali barem su približno onome što treba filatelistima.
zdfil

PostPostao/la loon-attic » ožujak 23rd, 2010, 10:26 am

meni ovo zvuči slično kao one petoljetke iz davnih vremena
Alija Sirotanović je prebacivao norme, a netko drugi je zgrtao pare.

društva se mogu razviti ako prvo ponude nešto ljudima i da ih sa nečin privuku.
prodavanje, kupovanje i posuđivanje cijenika maraka to nije.
loon-attic

PostPostao/la liparus » ožujak 23rd, 2010, 4:09 pm

Godine 2007. je u Zagrebu održano Svjetsko stolnotenisko prvenstvo. Izdana je prigodna marka koja je imala i privjesak. Godine 2009. u Zadru je održano Svjetsko prvenstvo u elektroničkom pikadu. Naravno marka nije izdana.
Kakva je to marka 1807. - 2007. Muzeji grada Zagreba??? I drugi gradovi imaju muzeje pa nije baš da ih se može vidjeti na markama. Itd, itd, itd[/quote]

Ovako.
Mjesati Stolni Tenis i Elektronicki Pikado, je isto kao mjesati kruske i jabuke.
Ja se osvrcem na izjavu da je Zagreb pre zastupljen na markama. Cinjenice pokazuju da je u zadnje 3 godine Zagreb na markama bio jedanput.
Tu se dalje nema sto reci, Htjeli to Neki ili Ne.
liparus

PostPostao/la zdfil » ožujak 23rd, 2010, 4:39 pm

Stolni tenis i elektronički pikado spadaju u isti koš. Oboje su drugorazredni sportovi. I ako je izdana marka za stolni tenis trebala je i za pikado.
Istina u zadnje se vrijeme malo smanjilo izdavanje"zagrebačkih" maraka, ali nekada je to bilo pravilo.
Evo primjera:
1992. - 100. oblj. zagrebačkog kolodvora - i Bjelovar i Varaždin i Pula i Rijeka itd imaju kolodvore, ali ti valjda nisu tako posebni.

1992. - Zlatna bula - samo još jedan povijesni dokument u nizu. Ima takvih u Hrvatskoj na stotine. Kada će Krešimrova darovnica izaći?

1994. - Hrvatsko sveučilište - naravno slika Pravnog fakulteta u Zg iako ima puno starijih sveučilišta u Hrvatskoj

1994. - Slavoljub Penkala - grb grada Zagreba

1994. - 900. obljetnica Zagrebačke biskupije - kada će izaći 4 marke i blok za ostale nadbiskupije koje su starije od Zagrebačke?

1995. - Herman Bolle, Izidor Kršnjavi, HNK Zagreb - zar su sve tri marke morale biti vezane uz taj grad?

1996. - 100. godina Zavoda za farmakognoziju Sveučilišta u Zagrebu - kada će biti izdana marka posvećena prvoj eterskoj narkozi u Hrvatskoj (bila je u Zadru)?

1996. - Prva hrvatska štedionica Zagreb - potpuno nejasno kako to može na poštansku marku?

1997. - 100. god filma u Hrvatskoj - naravno sve opet vezano za Zagreb

1998. - serija Prometnice i prometala - od 5 maraka 3 su vezane za Zagreb

1999. - Zagrebački velesajam

2002. - 150. godina Zagrebačke nadbiskupije (iako smo već imali 4 marke i blok posvećen Zg. biskupiji)

2003. - 50 godina Muzeja pošte i telekomunikacija u Zagrebu

2004. - Dan marke - 100. god Zgrade pošte u Zagrebu (dakle dvije godine za redom Dan marke vezan za Zagreb)

2005. - Svjetski dani glazbe u Zagrebu - ovo je toliko nebitno da mi dođe povraćati

2006. - 200. oblje. Židovske općine Zagreb

2007. - Klasična gimnazija u Zagrebu - ima ju gotovo svaki drugi grad

2007. - 400. obljetnica Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu

2007. - Stolnotensiko prvenstvo u Zagrebu

2007. - Muzeji grada Zagreba

Neke od ovih maraka su opravdane, ali 4 prigodne marke u 2007. godini???
zdfil

PostPostao/la filip » ožujak 23rd, 2010, 4:46 pm

Kada dođu te marke koje mi je gospodin naručio iz Zagreba da ih pošalju u post shop u Split,hoće li ih ja sve platiti po nominalnoj cijeni li više?
filip
filip

PostPostao/la zdfil » ožujak 23rd, 2010, 5:27 pm

filip je napisao/la:Kada dođu te marke koje mi je gospodin naručio iz Zagreba da ih pošalju u post shop u Split,hoće li ih ja sve platiti po nominalnoj cijeni li više?

koliko sam čuo HP je za neke marke koje je povukla sa tržišta (sve marke prije 1999. godine) izmijenili i cijene. Tako su neke marke postale skuplje nego kolika im je nominala, a neke su postale jeftinije (blokovi)
zdfil

PostPostao/la liparus » ožujak 23rd, 2010, 6:55 pm

G. Zdfil
Vi ocito imate neke nerjesene racune sa Zagrebom. Prema tome ja cu vas ostaviti da ih sami rjesavate jer ovo ne vodi nikuda.

Pozdrav iz Washingtona
liparus

PostPostao/la zdfil » ožujak 23rd, 2010, 7:07 pm

liparus je napisao/la:G. Zdfil
Vi ocito imate neke nerjesene racune sa Zagrebom. Prema tome ja cu vas ostaviti da ih sami rjesavate jer ovo ne vodi nikuda.

Pozdrav iz Washingtona

Ne, nemam nikave neriješene račune sa Zagrebom. Dapače, obožavam taj grad i ljude u njemu. Mogu čak reći da bi volio tamo i živjeti i da tamo imam više prijatelja nego u Zadru.
Jedino što mene smeta je centralizacija, a ona je očita u svim porama društvenog života pa i u filateliji.

Pozdrav iz Zadra
zdfil

PostPostao/la filip » ožujak 23rd, 2010, 8:51 pm

Te koje je povukla s tržišta je li to znači da se više ne mogu kupiti u pošti ili se samo ne koriste za frankiranje pisama?
Što mislite o ovome bloku minerali i fosili koji će HP izdati ove goidne u jesen?
Je li to samo ove godine ili će svake hodine izdavati minerale i fosile?
filip
filip

PostPostao/la zdfil » ožujak 23rd, 2010, 9:29 pm

filip je napisao/la:Te koje je povukla s tržišta je li to znači da se više ne mogu kupiti u pošti ili se samo ne koriste za frankiranje pisama?
Što mislite o ovome bloku minerali i fosili koji će HP izdati ove goidne u jesen?
Je li to samo ove godine ili će svake hodine izdavati minerale i fosile?

to da ih je povukla s tržišta značin da ih se više ne može koristiti za frankiranje. 99.9% povučenih maraka se nalazi u zagrebačkom depou.

O bloku s mineralima i fosilima ću moći nešto više reći kada ga vidim.
zdfil

PostPostao/la filip » ožujak 24th, 2010, 9:38 pm

Recite mi nešto u Europa markama (je li izdaju sve pošte u Europi,čemu služe...)
Kakve su vam hrvatske Europa marke?Meni su odlične.
Je li blok 50. godišnjica izdavanja Europa maraka rijedak?
filip
filip

PrethodnaSljedeća

Natrag na Hrvatske poštanske marke

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.