Izdanje NOGOMETNO PRVENSTVO 2010. AFRIKA

Sve o hrvatskim poštanskim markama.

Moderator/ica: veglia966

Re: Izdanje NOGOMETNO PRVENSTVO 2010. AFRIKA

PostPostao/la nnataly » prosinac 5th, 2010, 7:30 pm

Bajkovita situacija u Njemačkoj prema kazivanju Vašeg člana, koliko vidim nigdje ne isključuje dodatno honoriranje tih usluga.

Npr. kada u Njemačkoj želite dobiti prigodni žig na marke onda to košta + 10% na nominalu + sve troškove koji proizlaze iz toga (usluga, poštarina, komunikacijski troškovi i sl.). Izuzetak su koje kakvi filatelistički skupovi na kojima je njemačka pošta prisutna, gdje su takve usluge besplatne nakon dugotrajnog čekanja u redu, dok ćete tamo određenu poziciju u arku dobiti na par načina: slučajno, nikako ili na osnovu osobnih utjecaja (simpatičnosti, ozbiljnosti, sitne protusluge ili nikako)
nnataly

PostPostao/la zdfil » prosinac 6th, 2010, 11:52 am

Dopuštam mogućnost da je naš član krivo informirao ostale, ali mišljenja sam da bi politika svake poštanske uprave trebala biti da se "riješi" poštanskih maraka, a ne da ih čuva do sudnjeg dana. Opće je poznato da tisak jedne poštanke marke košta vjerojatno 1 lipu, možda koju lipu više, a poštanske marke se prodaju po nominali koja piše na njima (naravno ako su su prometu). Razmjer zarade je i više nego prezadovoljavajući. I onda me čudi kako "marketinški stručnjaci i ostali ekonimisti" u pošti ne shavaćaju da je držanje maraka u centralnom poštanskom depou gubljenje novaca.

Ove je godine naša pošta uvela konačno i neke zanimljivosti u filateliju. Naime, postoje marke koje sada imamo u više varijanti - bez ikakve zaštite, sinkopirano zupčanje i novi vodoznak. Također su neke marke i preštampane. I pogledajte čuda. Umjesto da se sama pošta potrudi "uvaliti" nam sve ste posebnosti i razlike, jer time zarađuju, mi se moramo sami snalaziti i istraživati u časopisu "Hrvatska filatelija" (dio u kojem se prati nova izdanja i dotiske) te na druge načine što je to različito tiskano/dotiskano. I onda smijeha kada dođemo u post shop u Zadru to sve naručiti. Jadna nas službenica gleda kao da joj pričamo kvantnu fiziku.
zdfil

PostPostao/la nnataly » prosinac 12th, 2010, 8:31 pm

što je to sinkopirano zupčanje ???
nnataly

PostPostao/la zdfil » prosinac 13th, 2010, 12:08 pm

nnataly je napisao/la:što je to sinkopirano zupčanje ???

zaštitino zupčanje s rombom. Termin sam preuzeo iz kataloga PS.
zdfil

PostPostao/la nnataly » prosinac 31st, 2010, 8:05 pm

kaj onda sinkopa je romb ??? nisam to znao . . .
nnataly

PostPostao/la nnataly » prosinac 31st, 2010, 8:06 pm

ili je to zaštita ???

recimo nekada u školi je postojao predmet obrana i sinkopiranje ???
nnataly

PostPostao/la zdfil » siječanj 2nd, 2011, 4:17 pm

nnataly je napisao/la:ili je to zaštita ???

recimo nekada u školi je postojao predmet obrana i sinkopiranje ???

Da ti pravo kažem nemam pojma. Termin sam pokupio u PS katalogu, pa račun da će valjda i ostali razumijeti što želim napisati. A i meni je logičnije da se kaže zaštitno romb zupčanje.
zdfil

Prethodna

Natrag na Hrvatske poštanske marke

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.