Zanimljivo

Pokažite Vaše zbirke.

Moderator/ica: veglia966

Zanimljivo

PostPostao/la Skint » prosinac 14th, 2007, 9:01 pm

evo budem ovo iskoristio kao malu najavu, jako mi se sviđa otvaranje ovakve rubrike na forumu, budem ovaj vikend skenirao neke zanimljive dijelove svoje zbirke pa ću staviti na forum...
Skint

PostPostao/la stamphunter » prosinac 14th, 2007, 9:51 pm

odlično, Skint!
da li biste posjetili i rubriku http://www.filatelija.net/viewforum.php?f=43 i predstavili se (kao filatelist)?
stamphunter

PostPostao/la Skint » prosinac 21st, 2007, 5:23 pm

Evo zbirku samo što nije...
Skint

PostPostao/la mali » prosinac 29th, 2007, 5:51 pm

Mi čekamo...
mali

PostPostao/la Dare » siječanj 7th, 2008, 8:54 pm

Evo za početak, dajem prvi pokušaj moje zbirke, za koje listove radim sam. Nije baš nešto, ali ja sam zadovoljan :D .

LP

Dare

slika

slika
Zadnja izmjena: Dare; svibanj 17th, 2008, 9:11 am; ukupno mijenjano 1 put/a.
Dare

PostPostao/la mali » siječanj 7th, 2008, 9:02 pm

svaka cast, vrlo lijepo je za sada... :) nadam se da ces nastavak objaviti ovdje na forumu... :!: :?:
mali

PostPostao/la Dare » siječanj 7th, 2008, 9:06 pm

mali je napisao/la:svaka cast, vrlo lijepo je za sada... :) nadam se da ces nastavak objaviti ovdje na forumu... :!: :?:

Hoču, nema problema. Trenutno sam dovršio 6 listova pa kad se nešto sakupi, staviču na forum.

LP

Dare
Dare

PostPostao/la mali » siječanj 7th, 2008, 9:09 pm

bas vidim da si napisao da sam radis listove, ja bi pokusao ih isto sam napraviti, pa sam napisao u podforumu pitanje za izlozbene listove, pa ako ti nije problem mi odgovoriti, svaki savjet je dobrodosao... :D
mali

PostPostao/la Dare » siječanj 7th, 2008, 9:35 pm

mali je napisao/la:bas vidim da si napisao da sam radis listove, ja bi pokusao ih isto sam napraviti, pa sam napisao u podforumu pitanje za izlozbene listove, pa ako ti nije problem mi odgovoriti, svaki savjet je dobrodosao... :D

Nema problema! Tražio sam i sam način kako ih izraditi i došao do zaključka, da je za to potreban računalni program za DTP (desktop publishing). Pošto su svi komercialni programi skupi i relativno nedostupni običnim smrtnicima, našao sam alternativu, koja je Open Source i radi na svim platformama, koje se najviše upotrebljavaju (Windows, Linux i Macintosh). To je program Scribus, kojeg možeš skinuti sa stranice Scribus.
Največi problem mi je bio izmjeriti "fizičke" mjere markica. Ali sam i to riješio pa sa kataloga na računalu "mjerim" dimenzije. Sva ta mjerenja su relativna jer ne znam u kojem omjeru su pravljeni scanovi kataloga (Michel katalog). Tu i tamo provjerim omjer sa markom koju imam i tako polako dobivam fizičke dimenzije markica. Tražio sam ih po internetu ali trenutno bez uspjeha.
Kada izradiš nacrt kakav želiš, tada na štampaču izradiš list a dalnji postupak možeš vidjeti na slikama, koje sam dao na slijedči link listi

Za sve informacije me slobodno kontakirajte.

LP

Dare
Zadnja izmjena: Dare; svibanj 17th, 2008, 9:12 am; ukupno mijenjano 1 put/a.
Dare

PostPostao/la stamphunter » siječanj 13th, 2008, 8:18 pm

Dare,
impresioniran sam trudom i lijepim rezultatom!

na žalost, informacije o dimenzijama ne nalaze se u katalozima,
i to stvara poteškoće.

svaka pohvala za ove listove!!!!
stamphunter

pomo�

PostPostao/la miro » siječanj 25th, 2008, 12:07 am

Pozdrav svima!
danas sam slagao koverte koje sam skupljao duže vrijeme i našao dvije koje ne mogu odgonetnuti čije su marke na njima? Na jednoj je nominala 700 i piše EESTI a to isto piše i na žigu( lijepo se vidi otisak na koverti)! Na drugoj koverti su 4 marke 2x 10, 1x 70 i 1x 100F! Na marki piše: REPUBIQUE DE COTE D"IVOIRE????? Molio bi ako netko zna da mi pomogne. Imam do sada sakupljene 62 koverte iz 62 razlićite zemlje i to ima zanimljivih kao npr.: ST. Helena, Norfolk Isl. , Suomi Finland Qatar itd. da ne nabrajam dalje, iz Eu ih ima 28. a ostalo je sve podalje! Imam dosta duplikata, pa ako je netko zainteresiran za pojedine rijetke zemlje, neka se javi!
Lijepi pozdrav! Embarassed Embarassed
miro
miro

PostPostao/la zdfil » siječanj 25th, 2008, 9:50 am

EESTI bi trebala biti Estonija, ako se ne varam.
REPUBIQUE DE COTE D"IVOIRE je Obala Bjelokosti.
Zadnja izmjena: zdfil; siječanj 25th, 2008, 10:10 am; ukupno mijenjano 1 put/a.
zdfil

PostPostao/la stamphunter » siječanj 25th, 2008, 10:06 am

EESTI bi trebala biti Estonija (iako je i meni prva pomisao bila na Finsku - SUOMI)
zanimljivo sakupljanje, miro.
sakupljate li putovala pisma ili FDC, i da li po nekoj temi, ili bez obzira
na temu maraka/motiva već po zemljama.

ako imate listu , napišite, možda imam nešto za vašu zbirku....
stamphunter

PostPostao/la zeko » siječanj 25th, 2008, 11:45 am

Pozdrav.
EESTI je sigurno Estonija.
zeko

zanimljivo

PostPostao/la miro » siječanj 25th, 2008, 3:34 pm

Dečki lijepi pozdrav! Kao prvo volio bi da mi se svi obraćate na ti (osjećam se mlađe) a drugo zaista Vam zahvaljujem na odgovorima! Što skupljam: to su koverte koje su stigle na moju adresu, standardnog oblika, jer sam ih ja poslao u te zemlje! Da pojasnim, imam još jedan hobi u kojem uživam malo duže a to je radioamaterizam. Mislim da Vam je sve jasno. Nije mi to kolekcija, nego jednostavno mi je žao baciti, pa sam odlučio doći do 100. zemalja, možda?Na nekima su zaista krasne marke raznih motiva! Što se FDC-a tiče, imam na prodaju ili zamjenu 27 komada od 1999., 2000 i 2001. godine. Ja skupljam sve u RH, sve što izađe u R: Češkoj i Švicarskoj, sve nežigovano! Malo sam to zapustio ali sada ponovno krećem. Imam dosta araka iz 1991. godine, nisam još sve popisao, ali biti će uskoro na oglasu!
Svima želim ugodan vikend!
miro
miro

Natrag na Vaše zbirke

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.