doplatne

Sve o hrvatskim doplatnim markama.

Moderator/ica: veglia966

Re: doplatne

PostPostao/la dh30ri » lipanj 8th, 2010, 4:04 pm

mislim da cu upravo to i napraviti, posto ih vec i imam vecinu.......s tim da one koje nemam niti nema na glavnoj posti u filateliji.....mislim da cu morati pogledati/traziti po drugim filatelijama.........

hvala na savjetu po obicaju!
dh30ri

PostPostao/la zdfil » lipanj 8th, 2010, 4:30 pm

Ma sve se one relativno lako mogu naći i po internet aukcijama.
Ima ih stvarno dosta
zdfil

Re:

PostPostao/la evropejac » srpanj 2nd, 2010, 2:35 pm

zdfil je napisao/la:Koliko ja pratim filateliju, mislim da većina zemalja izdaje doplatne marke. Sve ex Yu države izdaju takve marke, a posebno se tu ističe Makedonija.

Makedonija da se istice. zdfil, nemoj da se uvredis, ali u Srbiji bukvalno svake druge nedelje izdaju doplatne marke za svakojake gluposti da vise ne mogu da ispratim kada koja izadje. Svake godine se izdaje za Hram Sv. Save na Vracaru (Beograd), Crveni krst, Tuberkuloza, rak, sida, decija nedelja; dok sporadicno kojekakva sportska nadmetanja, jubileji i tome slicno. Posedujem Katalog postanskih maraka u upotrebi na teritoriji Srbije 1840-2006 u izdanju Milutina i Zorana Safara, gde su svrstane sve doplatne marke koje su vazile u Jugoslaviji i Srbiji do tada. Mnogi katalozi ne prikazuju doplatne marke ili ih prikazuju do jednog perioda, a onda naglo stanu.
Koliko sam ja upoznat trebalo bi da izadje novi katalog koji bi obuhvatao i drzave koje su nastale iz SFRJ, ali o tome nekom drugom prilikom.
evropejac

PostPostao/la zdfil » srpanj 2nd, 2010, 2:40 pm

to sam i ja primjetio :D
zdfil

Prethodna

Natrag na Hrvatske doplatne marke

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.