NDH NEKATALOGIZIRANE GREŠKE

NDH, SHS, Istra, Fiume, Jugoslavija...

Moderatori/ce: veglia966, fiumeri

NDH NEKATALOGIZIRANE GREŠKE

PostPostao/la kreso30 » lipanj 22nd, 2012, 11:27 am

Tražim pomoć oko nekoliko grešaka koje sam zamjetio ,ako netko ima informaciju o njima ili me može uputiti na dodatnu literaturu o njima (brojeve filatelije ili filatelistike) , zahvaljujem unaprijed na informacijama !
1 ) poštari - erecegović ne spominje tipične greške , ima nešto u Stripću ali ako neko zna koliko je često ovo što slijedi na slikama neka napiše koju riječ.
greška "križ"
slika
slika
slika
2) greška 3 točkice ispod brojke 2
slika
slika

3) Sebastijan .Greška " upitnik , ?" , evo je na izdanoj marci i u fazama tiska...
slika
slika
slika

i zadnje ako neko nešto zna o paveliću 3,50 kn u boji cimeta , ercegović piše da je nema u pokusnim bojama ministarskih albuma i to je sve o njoj , makulatura... je li to makulatura antuninske marke ili kasnijeg redovnog izdanja , zupčanja nema ,a veličinu koja se razlikuje za 0,1 mm po strpiću nemam s čime izmjeriti :)
Pozdrav. PS boja je stvarno cimeta , sken i smanjivanje slike us malo promijenili boju...
slika
kreso30

Re: NDH NEKATALOGIZIRANE GREŠKE

PostPostao/la treo » srpanj 15th, 2012, 8:53 pm

nemam odgovor na vaša pitanja, no kad ste već pokrenuli temu da uletim :D
Da li se za marku na slici ispod može (u)tvrditi da ima grešku "brk" navedenu na 47stranici u katalogu hrv. maraka iz 2005-e autora P.Strpića
EDIT: sad vidim da na povećanoj slici izgleda kao mrlja od pečata, ali uživo mi se čini da nije...po potrebi mogu pokušati drugačije skenirati...

slika
treo

Re: NDH NEKATALOGIZIRANE GREŠKE

PostPostao/la agram » srpanj 16th, 2012, 12:55 pm

Sudeci prema skenu koji nije nimalo los, moze se (u)tvrditi da se ne radi o greski tiska vec mrlji pecata.
agram

Natrag na Filatelistička područja

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.