falsifikati

Krivotvorene marke, pisma...

Moderator/ica: veglia966

falsifikati

PostPostao/la ćubi » svibanj 14th, 2012, 5:29 pm

veliki pozzzz
jedno pitanje me muči neko vrijeme, a radi se o dvije hrvatske marke (blok) 50. OBLJETNICA EUROPA MARAKA 1956. - 2006. (P + B), da li su se pojavili falsifikati? Od Hrvatske mi još nedostaje 30-tak maraka, među njima su i ove dvije. Na nekoliko mjesta i u razgovorima sam upozoren da se pojavio veliki broj falsikata ove dvije marke. Ako je to točno, a pretpostavljam da jeste, kako "prepoznati" falsifikat?
ćubi

Re: falsifikati

PostPostao/la agram » svibanj 15th, 2012, 8:20 am

Pozdrav
Nabavite si marke, javite se gospodinu Zrinjscak (atestator, Hrvatska – 10 000 Zagreb, Bužanova 12, Tel: ++ 385 1 4663056, E-Mail: predrag@zrinjscak.de) da Vam ih pregleda,
i ukoliko stvarno postoje opasni falsifikati da ih moze samo strucnjak prepoznati, izdat ce Vam atest pa cete biti sigurni da je originalna.
Postoji i sudski vjestak za marke, to je gospodin Pervan (Barac & Pervan aukcijska kuća, Vlaška ulica 7, 10000 Zagrebtel. +385 1 48 10 103, fax. +385 1 48 10 104, E-mail: auction@barac-pervan.com.hr).
Druga varijanta je da si prvo nabavite marke sa atestom a onda usporedujete sa ostalima koje bi eventualno kupili.
Netko tko bi mogao znati razliku (ukoliko falsifikat stvarno postoji) je odsutan do 25. pa molim za strpljenje ukoliko moj odgovor nije zadovoljavajuci.
agram

PostPostao/la ćubi » svibanj 15th, 2012, 8:50 am

veliko hvala na odgovoru, puno ste mi pomogli.
ćubi

PostPostao/la zdfil » svibanj 15th, 2012, 9:48 am

Falsifikati tog izdanja :?: :?: :?: :?:
Nikada čuo za takvo nešto. Pa ne razumijem kako bi se nekome isplatilo falsificirati to izdanje.
Ako se netko zaigrao, onda se ti falsifikati mogu prepoznati iz aviona.
A moj Vam je savjet, otići u poštu i kupiti/naručiti cijelo godište 2006. maraka Republike Hrvatske. Za 180 kuna dobiti ćete i to izdanje i sve ostalo iz te godine.
Nemojte slučajno zvati atestartore za to, jer će Vam se smijati.

Doduše, moguće je postojanje falsifikata ovog izdanja, ali radilo bi se o sljedećem. HP je prodala 500.000 serija i blokova Španjolcima i sve ti blokovi i arci (u kojima su one dvije marke) bi trebali biti numerirani. Po tome onih ostalih cca 35.000, ili već koliko ih je ostalo, serija i blokova nema tu numeraciju jer su bili na prodajnim oknima HP-a. To je ono što mi imamo u svojim kolekcijama i što je vrijednije jer nije numerirano. Znači, jedino bi netko mogao skidati numeraciju s onih 500.000 blokova ili s rubova onih araka.
zdfil

Natrag na Falsifikati

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.