zubcanje

Krivotvorene marke, pisma...

Moderator/ica: veglia966

zubcanje

PostPostao/la expot » listopad 6th, 2008, 1:04 pm

dali postoje falsifikati zupcanja?
Ako postoje kako ih razlikovati?
Ovo ne pisem "bezveze" naisao sam na vecu kolicinu maraka RH. u svim oblicima (pojedinacno,dvojci...arci) i svima je zajednicko da imaju gresku u zubcanju ("gospodin" mi tvrdi da se radi o matrijalu koji je on dobio od nekoga ko je dobio od petog nekoga koji je radio u Cakovcu?!)
Drugo zajednicko je da se radi o prvim godistima RH (91,92) i linijskom zupcanjo od 10,3/4, (cak ima i Hr araka sa rijetkim zupcanjem 10,3/4)
Nazalost gospodin oce sve prodati zajedno i trazi "veliku" svotu pa sam odustao, dok se ne raspitak kod vas prijatelja Filatelista. (samim time nemam niti jedan primjerak da vam posaljem sken:(
Ako se radi o originalima mislim da mi se isplati kupiti, posto bih isto ili slicno zupcanje maraka ponudio trzistu, naravno sa istim motivima i tako pokrio barem dio ulozenog.)???
Molio bih vase misljenje!
Hvala!
JA BI MOGO DA MOGU, JA BI ZNAO DA ZNAM
expot

Re: zubcanje

PostPostao/la liparus » listopad 6th, 2008, 6:56 pm

Kolega Expot
Ovdje se ocito radi o makulaturi postanskih maraka. Sto znaci marke koje su nastale u pripremi originalnog tiska. Tih maraka nazalost dosta, posto kod nas sve moze naci svoga kupca. Najcesce to jesu spomenute marke 91'-92' godiste + doplatne marke crvenog kriza.
Samim time sto ste spomenuli Cakovec, znaci da one dolaze iz tiskare "Zrinski" i da ih je netko nelegalnim putem iznio van. Ocito netko tko tamo radi.
E sada, neki kolekcionari (poput mene) tu makulaturu ne smatraju legalnim filatelistickim materijalom, pa je stoga ne sakupljaju. Dok drugi tu makulaturu smatraju 'specijalitetima' te ju trziste itekako dobro naplacuje.
Na vama je da odlucite.
Pozdrav
liparus

Re: zubcanje

PostPostao/la expot » listopad 9th, 2008, 11:47 am

Hvala na odgovoru, mislim da cu odkupiti tu zbirku i prodavati je malo po malo sa pocetnom cijenom 1kn /pa ko voli neka plati koliko mu "to" vrijedi,
osobno cu za sebe cu zadrzati najzanimljivije varijacije na temu.
HVALA!
JA BI MOGO DA MOGU, JA BI ZNAO DA ZNAM
expot

Natrag na Falsifikati

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.